Mėlynžiedės liucernos (Medicago sativa L.)

'GEA'

Sukurta: Italijoje, selekcijos-sėklininkystės firmoje „Continental Semences“

Ši veislė pritaikyta šaltesniam klimatui. Pasižymi greitu augimu po žiemojimo. Greitai atželia po kiekvieno nupjovimo.Gerai išvystyta šaknų sistema suteikia didelį atsparumą vasaros karščiui. Iš šios veislės pagamintas pašaras yra gerai virškinamas.

Sėjos norma: 20 – 25 kg / ha. Sėjos gylis 0,5 – 1,0 cm.

'GEA' sėklos inokuliuotos su Rhizobium spp. bakterijomis ir mineralinėmis trąšomis:

Sėklos inokuliavimo (sėklos bakterizavimo) su Rhizobium spp. bakterijomis nauda ir privalumai:

  • Sustiprinamas ankštinių augalų augimas, dėka to pasėlis būna lygesnis, derlius didesnis, daugiau sukaupiama azoto iš oro, padidinamas augalų baltymingumas – geresnė pašarų kokybė ir didesnė vertė.
  • Inokuliacija gerina dirvožemio agrochemines savybes, nes inokuliuoti augalai turi galingesnę ir biocheminiu požiūriu aktyvesnę šaknų sistemą, kuri leidžia augalui pasiekti gilesniuose dirvožemio sluoksniuose esančias maistines medžiagas. Tai ypač aktualu tose dirvose, kuriose maža maisto medžiagų ar sutrikęs vandens ir oro režimas.
  • Augalai tampa atsparesni ligoms ir stipresni, nes yra efektyviau aprūpinami maisto medžiagomis, neskursta, geriau ir greičiau vystosi.

Inokuliacija veiksmingiausia, kai naudojama:

  • Tose dirvose, kuriose nėra arba labai mažai ankštinių augalų gumbelinių bakterijų, arba šios bakterijos yra praradusios simbiozinį aktyvumą.
  • Dirvose, kuriose sutrikęs vandens ir oro režimas, skurdžiose dirvose.
  • Kai planuojama auginti dirvose, kuriose ankščiau nebuvo auginami jokie ankštiniai augalai arba jie buvo auginami daugiau kaip prieš 5 – 6 metus.
  • Silpnai rūgščiuose dirvožemiuose, kurių pH yra mažesnis nei 6,2.

 'EUGENIA'

Sukurta: Italijoje, selekcijos-sėklininkystės firmoje „D‘eugenio Sementi“.

Greitai ir intensyviai atželianti, didelio derlingumo, atspari sausroms sintetinė liucernų veislė. Augalai turi tvirtą, neišgulantį stiebą, pasižymi vešlumu ir lapuotumu. Galimi net penki naudojimo ciklai per sezoną. Veislė gerai adaptuota plačiam agroklimatinių sąlygų arealui. Kadangi šios veislės augalai gerai žiemoja, yra atsparūs žemoms temperatūroms ir daugeliui specifinių ligų, todėl per pastaruosius keletą metų ji pradėta plačiai auginti daugelyje Europos valstybių.

Sėjos norma: 20 – 25 kg / ha. Sėjos gylis 0,5 – 1,0 cm.