Nendriniai dryžučiai (Phalaris arundinacea L.)

'PEDJA'

Sukurta: Jõgeva Sordiaretuse Instituut, Estijoje.

Registruota 1984 metais. Ankstyva veislė, besidriekianti ilgomis 130-200 cm rizomomis, tinkanti auginti pievose šienaujant

2 arba 3 kartus silosui ir šienui per sezoną. Mėgsta saikingai drėgnas arba laikinai užliejamas dirvas.

Išgyvena ilgalaikį užliejimą, tačiau yra jautrus ilgalaikiam vandens pertekliui ir aukštam gruntinio vandens lygiui. Dėka stiprių rizomų ir šaknų sistemų yra labai atspari sausroms pavasarį ir atspari vasarą. Pavasarinis augimas ir žolyno masės  formavimas yra greitas ir intensyvus. Veislė išlaiko šią savybę iki antro derliaus, po to augimas sulėtėja. Derlingumas aliuviniuose dirvožemiuose, pjaunant 2 kartus, buvo 41,8 t/ha (maksimalus 54.8 t/ha) žalios masės ir 9,3 (15,4) t/ha šieno. Didžiausias sėklų derlius 410 kg/ha. Reikalauja gausaus tręšimo, jeigu auginama mineralinėse dirvose. Per retas arba per dažnas pjovimas sumažina sekančios žolės derlių ir vejos išlikimą.

Nežiūrint į šiurkštumą, jos skonis yra geras ir maistinė vertė, vandenyje tirpstančių karbohidratų yra daug, jeigu žolė pjaunama žiedynų formavimo metu. Labai geras atsparumas ligoms. Šios veislės augalų atsparumas šalčiams, apledėjimui, nakties šalnoms pavasarį ir rudenį taip pat labai geras. Išlieka mažiausiai 8 metaus. Derlingas ir gerai išliekantis gerai perpuvusioje durpėje, apsemtose aliuviniuose  dirvožemiuose ir puriose, humusingose dirvose su gruntiniu vandeniu.